Türkiye Kültür Portalı’na 4,5 milyonu aşkın ziyaret

  • facebookta paylaş

Kültür Sanat Türkiye Kültür Portalı'na 4,5 milyonu aşkın ziyaret 12 Şubat 2019 Salı 11:27 – Son Güncelleme 12 Şubat 2019 Salı 11:34

Turistlere kültür, turizm ve sanat konusunda güvenli bilgi sağlanması amacıyla oluşturulan Türkiye Kültür Portalı'nı, geçen yıl 4,5 milyondan fazla kişi ziyaret etti.

Türkiye Kültür Portalına 4,5 milyonu aşkın ziyaret

Türk dili ve edebiyatından halk kültürüne, Türk süsleme sanatlarından arkeolojik mirasa, coğrafi işaretli ürünlerden geleneksel mutfağa…

Kültür ve Turizm Bakanlığının hazırladığı "www.kulturportali.gov.tr" adresinden ulaşılan portalda, çeşitli bilgiler yer alıyor.

Türkiye Kültür Portalı, Türk kültürü, turizmi ve sanatı konusunda güvenli bilgi sağlanması amacıyla 2015'te oluşturuldu.

Türkiye Kültür Portalı'na ulaşmak için tıklayınız

Türkiye'nin tüm illerine ait verilerin yer aldığı portala giren yerli ve yabancı ziyaretçiler, gezilecek yerler, konaklanacak oteller, tadılacak lezzetler, turizm aktiviteleri ve seyahat hatırası ürünlere ilişkin detaylı bilgi edinebiliyor.

En çok ziyaret alan 5 il

Editörlerin kaleme aldığı tavsiyelerin bulunduğu portalda, önemli kültür sanat etkinliklerine ilişkin detaylar da yer alıyor.

Ücretsiz web site performans analiz servisi Google Analytics verilerine göre, portalın 2017'de 1 milyon 881 bin 422 olan ziyaretçi ve 2 milyon 912 bin 486 olan görüntülenen sayfa sayıları, geçen yıl gözle görülür oranda arttı.

Portalın ziyaretçi sayısı, geçen yıl yüzde 145 artışla 4 milyon 618 bin 456 oldu. Görüntülenen sayfa sayısı ise geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 128 artarak 6 milyon 668 bin 356'ya ulaştı.

Aynı verilere göre, il sayfaları ise geçen yıl 3 milyon 732 bin 571 kez ziyaret edildi.

En çok ziyaret alan ilk 5 il sırasıyla Bursa, Mersin, Gaziantep, Kocaeli ve Erzurum oldu.

Kaynak: AA

Etiketler: ziyaretçi sayısı Türkiye Kültür Portalı türk kültürü turizm sanat Kültür Aşağıdaki kodu sitenize ekleyerek haberi paylaşabilirsiniz. <iframe src="https://www.trthaber.com/haber_siteneekle.php?id=404671&resim=1&baslik=1&spot=1&detay=1&tarih=1" width="665" height="800"></iframe> Kültür Sanat Son Haberler

  • Türkiye Kültür Portalı'na 4,5 milyonu aşkın ziyaret
  • Kültür ve Turizm Bakanlığından sinema projelerine destek
  • "Genç Caz Konserleri"ne başvurular başladı
  • Nostaljik tramvay 105 yaşında
  • Dumlupınar denizaltısının hikayesi beyaz perdeye aktarılıyor

Gündem Fuat Oktay: Teröristler kendilerini bekleyen acı sondan kaçamayacak Fuat Oktay: Teröristler kendilerini bekleyen acı sondan kaçamayacak Türkiye Rüzgara 650 milyon dolarlık yatırım Rüzgara 650 milyon dolarlık yatırım Dünya Iraklı şair, Saddam Hüseyin'i övdüğü için gözaltına alındı Iraklı şair, Saddam Hüseyin'i övdüğü için gözaltına alındı Ekonomi İhracata Karadeniz ve İç Anadolu dopingi İhracata Karadeniz ve İç Anadolu dopingi Foto Galeri 143. Westminster Kennel Club Köpek Şovu 143. Westminster Kennel Club Köpek Şovu Video Galeri Yemen'de okulları yıkılan öğrenciler ağaç altında eğitim görüyor Yemen'de okulları yıkılan öğrenciler ağaç altında eğitim görüyor