Rusyada kutup ayıları şehre indi

  • facebookta paylaş

Dünya Rusya’da kutup ayıları şehre indi 11 Şubat 2019 Pazartesi 13:27 – Son Güncelleme 11 Şubat 2019 Pazartesi 13:36

Rusya’nın Kuzey Kutbu’na yakın Novaya Zemlya Adaları'nda, çok sayıda kutup ayısı açlık nedeniyle şehir merkezine indi. Bölgede acil durum ilan edildi.

Rusyada kutup ayıları şehre indi

Rusya’da nesli tükenmek üzere olan hayvanlar listesinde bulunan kutup ayıları, yiyecek aramak için insanların yaşadığı şehir merkezine inerek çöpleri karıştırmaya başladı.

Rusya’nın Novaya Zemlya Adaları'nda çok sayıda kutup ayısının şehir merkezine inmesiyle, bölgede acil durum ilan edildi. Kutup ayılarının sayıları hızla artınca, halk panik yaşadı.

Gün içinde sayısı daha da artan bazı kutup ayıları, evlere ve bahçelere girdi.

Ayıları vurma talebi reddedildi

Bölgede kutup ayılarının evlere ve şehir merkezindeki insanlara saldırmaya başlaması üzerine yerel halk, kutup ayılarını vurmak için yetkililerden izin istedi.

Yetkililer, koruma altında olduğu gerekçesiyle kutup ayılarının vurulmasını yasakladı.

Bölge valiliği tarafından acil durum ilan edilirken, birçok zoolog ve güvenlik birimleri bölgeye sevk edildi.

Bazı kutup ayılarının alınarak yaşam alanlarına götürülmeye başlandığı ve bu hayvanlara yiyecek verildiği öğrenildi.

Kaynak: TRT Haber, İHA

Etiketler: rusya Novaya Zemlya Adaları kutup ayısı Aşağıdaki kodu sitenize ekleyerek haberi paylaşabilirsiniz. <iframe src="https://www.trthaber.com/haber_siteneekle.php?id=404537&resim=1&baslik=1&spot=1&detay=1&tarih=1" width="665" height="800"></iframe> Dünya Son Haberler

  • ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşı görüşmeleri başladı
  • Rusya’da kutup ayıları şehre indi
  • Avustralya'da Maarif Koleji'ne yoğun ilgi
  • İsrail güçleri Batı Şeria'da Filistinli ailenin evini yıktı
  • Çin'de pandaların yuvasına düşen çocuk polisin yardım eline tutundu

Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fiyatlar yarıya indi, temizlik malzemelerine de gireceğiz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fiyatlar yarıya indi, temizlik malzemelerine de gireceğiz Türkiye Kartal'daki çöken binaya ilişkin soruşturma sürüyor Kartal'daki çöken binaya ilişkin soruşturma sürüyor Dünya Ruhani: Askeri gücümüzü ve füze programımızı genişleteceğiz Ruhani: Askeri gücümüzü ve füze programımızı genişleteceğiz Ekonomi Bakan Varank: Destekler firmaların satış ve kârlarını arttırdı Bakan Varank: Destekler firmaların satış ve kârlarını arttırdı Foto Galeri "Ay yıldız" mimarili cami açılışa hazırlanıyor "Ay yıldız" mimarili cami açılışa hazırlanıyor Video Galeri Endonezya'da yılanlı sorguya tepki yağdı Endonezya'da yılanlı sorguya tepki yağdı